تبلیغات
[عزلت نشین کوی دوست] - علایم بیماری کلامیدیا و راه های درمان کلامیدیا

علایم بیماری کلامیدیا و راه های درمان کلامیدیا

دوشنبه 14 خرداد 1397 01:50 ق.ظ

 

علایم بیماری کلامیدیا | آیا بیماری کلامیدیا منجربه مرگ می شود ؟

 • علایم بیماری کلامیدیا | آیا بیماری کلامیدیا منجربه مرگ می شود ؟

  salamatmag 3 7 300x150 علایم بیماری کلامیدیا و راه های درمان کلامیدیا

  در این مقاله در سلامت مگ به علایم بیماری کلامیدیا و راه های درمان کلامیدیا می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

  بیماری کلامیدیا چیست ؟

  کلامیدیا (chlamydia) یکی از رایج ترین بیماری های مقاربتی حساب می شود. عفونت کلامیدیا به راحتی گسترش خواهد یافت، چون که اغلب علائم خاصی ندارد و ممکن هست به صورت نادانسته به همسر و یا شریک جنسی منتقل بشود. در واقع در حدود ۷۵% عفونت های کلامیدیا در زنان بدون نشانه ای ۵۰% عفونت کلامیدیا در مردان بدون علامت می باشد.

  از کجا باید بدانیم که به کلامیدیا مبتلا شده ایم

  تا زمانی که علائم عفونت کلامیدیا بروز نکرده است، گفتن این نکته که آیا شما به کلامیدیا دچار شده اید یا خیر کار چندان آسانی نمی باشد. اما هنگامی که این عفونت رخ داده باشد، علائم بیماری یک تا سه هفته بعد از رابطه جنسی بروز می کند و می تواند شامل موارد زیر بشود:

  علائم کلامیدیا در زنان

  ترشحات غیر عادی از واژن که ممکن هست بوی بدی نیز به همراه داشته باشد.

  خونریزی بین قاعدگی ها

  دوره های قاعدگی بسیار دردناک

  شکم درد همراه با تب

  درد در هنگام رابطه جنسی

  خارش و سوزش در داخل و یا نواحی واژن واژن

  ادرار دردناک

  علائم کلامیدیا در مردان

  ترشح مقدار کمی مایع روشن و یا کدر از نوک آلت تناسلی مردانه

  ادرار دردناک

  خارش و سوزش در نواحی نوک آلت تناسلی (مجرای خروجی آلت تناسلی)

  درد و ورم در ناحیه بیضه ها

  بیماری مقاربتی: علائم کلامیدیا در زنان و مردان چه چیزهایی می باشد؟

  تشخیص کلامیدیا چگونه هست

  برای تشخیص کلامیدیا چند آزمون مختلف هست که پزشکتان می تواند انجام بدهد. احتمالا پزشک با استفاده از سواب یک نمونه از مجرای ادراری در مردان و دهانه رحم در زنان خواهد گرفت و برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ارسال کرده است. آزمایش های دیگری نیز وجود دارند که به کمک آنها می توان ادرار را از نظر وجود باکتری و یا عدم آن بررسی بکنند.

  salamatmag 1 8 300x150 علایم بیماری کلامیدیا و راه های درمان کلامیدیا

  درمان کلامیدیا چگونه است

  اگر شما به بیماری مقاربتی کلامیدیا مبتلا شده باشید، پزشک برای شما آنتی بیوتیک خوراکی تجویز خواهد کرد به یاد داشته باشید که قبل از مصرف خودسرانه هر دارویی، به ویژه آنتی بیوتیک ها، به پزشک مراجعه بکنید و زیر نظر پزشک دارو کرده باشید

  اصولا پزشک به شما توصیه خواهد کرد که شریک جنسیتان نیز برای تشخیص و درمان کلامیدیا به وی مراجعه میکند تا از بروز مجدد عفونت و یا شیوع بیشتر آن جلوگیری بشود.

  با کمک راه حل های درمانی، عفونت باید در عرض یک تا دو هفته از بین خواهد رفت. بسیار مهم هست که شما تا آخر آنتی بیوتیک های تجویز شده ی پزشکتان را (حتی اگر احساس می کنید که کاملا درمان شده اید) مصرف بکنید.

  ممکن هست زنان مبتلا به عفونت کلامیدیای شدید، مجبور به بستری و استفاده از آنتی بیوتیک های تزریقی و همچنین مسکن ها خواهند شد.

  بعد از سپری کردن مراحل درمانی، انجام مجدد آزمایش ها برای اطمینان از برطرف شدن کامل عفونت لازم است. این حالت در صورتی که هنوز مطمئن نشده اید که شریک جنسی شما به طور کامل درمان شده هست اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. تا زمانی که به طور کامل از درمان هر دو (شما و شریک جنسیتان) مطمئن نشدید، رابطه جنسی برقرار نکنید.

  سلامت آلت تناسلی مردانه: تشخیص و پیشگیری از مشکلات

  اگر کلامیدیا درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟

  اگر برای درمان کلامیدیا اقدام نکرده باشید ممکن است چندین مشکل مختلف درست بشود

  در زنان: اگر کلامیدیا بدون درمان رها بشود، شما در معرض ابتلا به عفونت های لگن قرار خواهید گرفت که می تواند منجر به آسیب دیدن لوله های اتصال تخمدان به رحم، و یا حتی ممکن هست منجر به نازایی بشود. عفونت کلامیدیای درمان نشده، می تواند خطر بارداری خارج رحمی را بالا ببرد. افزون بر این، کلامیدیا می تواند باعث تولد زودرس بشود و یا عفونت در هنگام زایمان از طریق مادر به نوزاد منتقل بشود و منجر به عفونت چشم، کوری و یا پنومونی (pneumonia) در نوزاد بشود.

  در مردان: کلامیدیای درمان نخواهد شد در مردان می تواند منجر به بیماری ای به نام اورتریت غیرگنوکوکی (NGU) که یک نوع عفونت مجاری ادراریست بشود. و نیز می تواند منجر به اپیدیدیمیت (epididymitis – عفونت مجرایی که اسپرم را از بیضه ها به بیرون منتقل بکند – اپیدیدیم) و یا پروکتیت (proctitis – التهاب راست روده) بشود.

  salamatmag 2 7 300x150 علایم بیماری کلامیدیا و راه های درمان کلامیدیا

  پیشگیری از عفونت کلامیدیا

  برای کم شدن خطر ابتلا به عفونت کلامیدیا به موارد زیر حتما توجه کنید

  هنگام رابطه جنسی از کاندوم استفاده بکنید و بعد از اتمام رابطه کاندوم را دور انداخته باشید.

  پایبندی به خانواده و داشتن فقط یک شریک جنسی.

  اگر فکر کرده اید که به عفونت کلامیدیا مبتلا شده اید، قبل از هر گونه تماس جنسی به پزشک مراجعه بکنید.

  در صورت مشاهده هر گونه مشاهده در آلت تناسلی مثل ترشحات، سوزش هنگام ادرار، درد غیر عادی و یا اختلالات پوستی از داشتن هر گونه رابطه جنسی خودداری کنید و بلافاصله به پزشک مراجعه بکنید. اگر پزشک عفونت کلامیدیا و یا هر گونه بیماری مقاربتی دیگری را تشخیص بدهد باید به شریک یا شریک های جنسی خود خبر بدهید تا آنها نیز برای تشخیص و درمان این بیماری اقدام بکنند.

  از آنجا که کلامیدیا اغلب علائم خاصی نیز ندارد، لذا اشخاصی که آلوده به این بیماری ممکن هستند ندانسته آن را منتقل می کنند. پزشکان توصیه کرده اند در صورتی که بیش از یک شریک جنسی دارید، حتی اگر هیچ علائمی از این بیماری را ندارید، به طور منظم برای بیماری کلامیدیا آزمایش بدهید.


برچسب ها: علایم ، بیماری ، کلامیدیا ، و ، راه ، های ، درمان ،