تبلیغات
[عزلت نشین کوی دوست] - کریمی؛ دستپختی که غافلگیرمان خواهد کرد

کریمی؛ دستپختی که غافلگیرمان خواهد کرد

یکشنبه 11 تیر 1396 02:15 ب.ظ

 

کریمی؛ دستپختی که غافلگیرمان خواهد کرد • سما همدان

 • کریمی؛ دستپختی که غافلگیرمان خواهد کرد • سما همدان

  1297626 451 کریمی؛ دستپختی که غافلگیرمان خواهد کرد

  خبرگزاری فارس: حضور علی کریمی روی نیمکت تیم فوتبال نفت تهران بدون شک یکی از جذاب‌ترین اتفاقات فوتبالی ما در فصل هفدهم لیگ برتر خواهد بود.

   در روز ۲۹ تیرماه ســال ۱۳۹۳ بود که علی کریمی یکی از تکنیکی ترین بازیکنان تاریخ فوتبال آسیا با انتشار یک نامه احساسی، خداحافظی‌اش از فوتبال را اعلام کرد تا باز هم با تصمیمش همه را متعجب کند؛ دقیقا مثل حالا که با قبول سرمربیگری تیم فوتبال نفت تهران باز هم هواداران جادوگر شگفت زده شده اند چرا که در تیمی که شرایط خوبی نداشت پذیرش مربیگری کار هر کسی نبود و نیست.

  کریمی اما همانند همان روزهایی که با فوتبالش همه را به وجد می‌آورد حالا علاقه‌مندان به فوتبال را در انتظار گذاشته تا نفت را در لیگ برتر هفدهم ببینند؛ تیم نفت رویایی با جادوگری که حالا برای جادوگری در فوتبال در قامت جدیدی ظاهر خواهد شد. حضور کریمی یک بار دیگر باعث شد تا نفت به تیتر اول خیلی از رسانه‌ها بدل شود. او حالا پا در راه جدیدی گذاشته و باید با تجربیاتی که در فوتبال به دست آورده تجربه جدیدی را برای خود دست و پا کند. او حالا بهتر از هر کسی می‌داند که این علی کریمی با آن علی کریمی که می‌شناختیم باید خیلی فرق کند؛ درست همانند همان تفاوت یک بازیکن با یک مربی. او بهتر از هر کسی می‌داند که اینجا نفر اول و آخر کارفنی خودش اســت و دیگر نمی‌تواند کار را نیمه کاره رها کند.

  کریمی ِمربی به خوبی می‌داند چقدر تفاوت بین بازیکن بودن و مربی بودن اســت. او که به جز ســال‌های حضور در فوتبال آلمان و حاشیه خلیج فارس همه عمر فوتبالی‌اش را در ایـــران سپری کرده می‌داند که در فوتبال ایـــران برای موفقیت باید جنگید و مبارزه کرد. باید سرسخت و جنگجو بود. همان طور که خیلی از مربیان با تلاش‌های فراوان و در حالی که با دردسرات زیادی دست و پنجه نرم می‌کردند تیم‌شان را به موفقیت رساندند. راه دوری نمی‌رویم. همین علی دایی در نفت پر از دردسر آنقدر جنگید و مبارزه کرد که در نهایت تیمش را به قهرمانی جام حذفی رساند. فوتبال ایـــران محصول جنگیدن اســت؛ محصول رقابت‌های بعضا نابرابرانه اما با این همه کریمی برای موفقیت پا به راه جدیدی گذاشته اســت و این موضوع او را در یک دو راهی قرار داده اســت؛ یا با نفت موفق می‌شود که در این صورت یک مربی بزرگ با رزومه و عقبه فوق العاده به فوتبال ایـــران اضافه خواهد شد یا اینکه مثل برخی از مربیان که در همان ابتدای کار شکست خوردند و محو شدند به چنین سرنوشتی دچار خواهد شد. انتظار ما (اهالی فوتبال) این اســت که کریمی بدرخشد درست همانند درخشش‌اش در تیم ملی و باشگاه‌های بزرگ. ما کریمی بازنده نمی‌خواهیم.

  جادوگر فوتبال آسیا قطعا خودش به این نتیجه رسیده که باید با زمان بازیکنی‌اش تفاوت زیادی داشته باشد. باید سیاســت پیشه کند؛ هم در رفـــــتار و هم در گفتارش. باید یک زمان‌هایی زبان انتقادش را نگه دارد و هر چیزی را بیان نکند. باید بداند گاهی سکوت حلال خیلی از دردسرات اســت. او حالا یک آدم جدید اســت. او حالا می‌تواند نوید بخش حضور یک مربی بزرگ و در عین حال جوان برای فوتبال ایـــران و باشگاه پرسپولیس باشد. اگر کریمی گزینه سرمربیگری پرسپولیس نشود چه کسی بشود؟ او که هم هواداران زیادی در فوتبال ایـــران دارد و هم کلا شخصیت جذابی دارد.

  باید منتظر اولین دستپخت کریمی باشیم؛ منتظر تیمی جذاب که احتمالا هوادار هم خواهد داشت. منتظر روزی می‌مانیم که باید رودرروی برانکو و پرسپولیس، دایی و سایپا، منصوریان و اســتقلال و قلعه‌نویی و ذوب‌آهن قرار بگیرد. آیا باز هم همان کریمی عصیانگر را خواهیم دید یا اینکه این کریمی با اویی که می‌شناختیم فرق خواهد داشت؟

  داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
  این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
  این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
  میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

  نوشته کریمی؛ دستپختی که غافلگیرمان خواهد کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.


برچسب ها: کریمی؛ ، دستپختی ، که ، غافلگیرمان ، خواهد ، کرد ،